Eko-logicznie z technikami ochrony środowiska

Eko-logicznie z technikami ochrony środowiska

17.01.2018Anna Różak

Środa 10 stycznia przebiegała dla klas ochrony środowiska pod wspólnym hasłem „eko-logicznie” i obejmowała zmagania w szkolnych eliminacjach XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz udział w warsztatach w ramach projektu społecznego „Twój ostatni oddech”. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy drugiej i trzeciej, która miała możliwość poznać, utrwalić zagadnienia związane z Niską Emisją oraz rozwijać postawy […]

więcej
Uczniowie blisko środowiska…..

Uczniowie blisko środowiska…..

12.12.2017Anna Różak

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy II i III Technikum Ochrony środowiska uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od Stacji Meteorologicznej zlokalizowanej na ul. Plac Poznański, gdzie zapoznali się z jej zadaniem, wyposażeniem oraz metodami pomiaru powietrza atmosferycznego. W WIOŚ wysłuchali wykładu nt. jakości środowiska na terenie […]

więcej
Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy  w Zespole Szkół Chemicznych,  realizacja projektu  w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy w Zespole Szkół Chemicznych, realizacja projektu w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

07.06.2017Anna Różak

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2017 roku, w Zespole Szkół Chemicznych odbyła się I Konferencja Naukowa „Wpływ zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego na jakość życia w naszym mieście” w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego „W zdrowym powietrzu – zdrowy duch”. Uczestnicy Konferencji, młodzież naszej szkoły i przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, mieli możliwość aktywnego udziału w dyskusji, […]

więcej
Technikum Ochrony Środowiska  zawodowo w oczyszczalni ścieków „Kapuściska”

Technikum Ochrony Środowiska zawodowo w oczyszczalni ścieków „Kapuściska”

21.03.2017Anna Różak

Klasa II Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyła w poniedziałek 20 marca w zajęciach zawodowych na terenie oczyszczalni ścieków Kapuściska, zarządzanej przez spółkę Chemwik. Grupa młodzieży przeszła instruktaż bhp przebywania na terenie oczyszczalni, a następnie miała możliwość zapoznania się z procesem technologicznym oczyszczania biologicznego ścieków i zagospodarowania osadów pościekowych. Następnie zapoznała się z pracą akredytowanego laboratorium, rodzajem […]

więcej