Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy  w Zespole Szkół Chemicznych,  realizacja projektu  w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy w Zespole Szkół Chemicznych, realizacja projektu w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

07.06.2017Anna Różak

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2017 roku, w Zespole Szkół Chemicznych odbyła się I Konferencja Naukowa „Wpływ zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego na jakość życia w naszym mieście” w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego „W zdrowym powietrzu – zdrowy duch”. Uczestnicy Konferencji, młodzież naszej szkoły i przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, mieli możliwość aktywnego udziału w dyskusji, […]

więcej
Technikum Ochrony Środowiska  zawodowo w oczyszczalni ścieków „Kapuściska”

Technikum Ochrony Środowiska zawodowo w oczyszczalni ścieków „Kapuściska”

21.03.2017Anna Różak

Klasa II Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyła w poniedziałek 20 marca w zajęciach zawodowych na terenie oczyszczalni ścieków Kapuściska, zarządzanej przez spółkę Chemwik. Grupa młodzieży przeszła instruktaż bhp przebywania na terenie oczyszczalni, a następnie miała możliwość zapoznania się z procesem technologicznym oczyszczania biologicznego ścieków i zagospodarowania osadów pościekowych. Następnie zapoznała się z pracą akredytowanego laboratorium, rodzajem […]

więcej
Pamiętamy o ofiarach wypadków chemicznych

Pamiętamy o ofiarach wypadków chemicznych

19.09.2016Anna Różak

W dniach 13 i 14 września uczniowie klasy II Technikum Ochrony Środowiska i Technikum Poligraficznego wraz z wychowawcą uporządkowali pomnik poświęcony pamięci ofiar wypadków chemicznych przed bramą dawnego Zachemu przy ulicy Wojska Polskiego.

więcej
W stuletnim sadzie

W stuletnim sadzie

19.09.2016Anna Różak

11 września br. w Topolnie przedstawiciele Technikum Ochrony Środowiska – młodzież wraz z nauczycielami – uczestniczyli w pikniku „W stuletnim sadzie”. Mieliśmy okazję poznać smaki wyrobów lokalnych, stare receptury kulinarne oraz uczestniczyć w pokazach życia średniowiecznego, konkursach i zabawach. Jednocześnie zaprezentowaliśmy kierunki kształcenia naszej szkoły, udowadniając, że szkoła chemiczna może być ekologiczna. Dziękujemy organizatorom, szczególnie […]

więcej