Technik ochrony środowiska z wizytą w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

Technik ochrony środowiska z wizytą w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu.

26.12.2018Anna Różak

Młodzież klasy czwartej ochrony środowiska uczestniczyła 18 grudnia w zajęciach warsztatowych w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska. Zajęcia obejmowały zadania zawodowe w pracowni Inżynierii Środowiska oraz w pracowni Odnawialnych Źródeł Energii. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzania procesu odżelaziania w wodzie wodociągowej z wykorzystaniem procesu filtracji i koagulacji oraz wykonywali pomiary i obliczenia z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego. […]

więcej
Eko-logicznie z technikami ochrony środowiska

Eko-logicznie z technikami ochrony środowiska

17.01.2018Anna Różak

Środa 10 stycznia przebiegała dla klas ochrony środowiska pod wspólnym hasłem „eko-logicznie” i obejmowała zmagania w szkolnych eliminacjach XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz udział w warsztatach w ramach projektu społecznego „Twój ostatni oddech”. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy drugiej i trzeciej, która miała możliwość poznać, utrwalić zagadnienia związane z Niską Emisją oraz rozwijać postawy […]

więcej
Uczniowie blisko środowiska…..

Uczniowie blisko środowiska…..

12.12.2017Anna Różak

W dniu 12 grudnia uczniowie klasy II i III Technikum Ochrony środowiska uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od Stacji Meteorologicznej zlokalizowanej na ul. Plac Poznański, gdzie zapoznali się z jej zadaniem, wyposażeniem oraz metodami pomiaru powietrza atmosferycznego. W WIOŚ wysłuchali wykładu nt. jakości środowiska na terenie […]

więcej
Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy  w Zespole Szkół Chemicznych,  realizacja projektu  w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy w Zespole Szkół Chemicznych, realizacja projektu w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

07.06.2017Anna Różak

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2017 roku, w Zespole Szkół Chemicznych odbyła się I Konferencja Naukowa „Wpływ zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego na jakość życia w naszym mieście” w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego „W zdrowym powietrzu – zdrowy duch”. Uczestnicy Konferencji, młodzież naszej szkoły i przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, mieli możliwość aktywnego udziału w dyskusji, […]

więcej