Technikum Poligraficzne

Technikum Poligraficzne – technik procesów drukowania

– przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, język angielski
– języki: angielski, niemiecki
– technik procesów drukowania to osoba, która zajmuje się obsługą wszystkich maszyn i urządzeń drukarskich używanych w procesie powielania materiałów. Do jego obowiązków należą, m.in.: czynności przygotowawcze do drukowania, nadzór nad drukowaniem nakładu, obsługa maszyn drukujących, analiza i kontrola procesu technologicznego i gotowej produkcji.

Technikum Poligraficzne – technik cyfrowych procesów graficznych

– przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: historia sztuki lub fizyka, matematyka
– języki: angielski, niemiecki
– uczniowie poznają profesjonalne komputerowe programy graficzne oraz do składu tekstu. Uczą się projektowania stron internetowych. Potrafią obsłużyć specjalistyczne maszyny i urządzenia cyfrowe wykorzystywane w branżach poligraficznej, wydawniczej i reklamowej, w których mogą znaleźć zatrudnienie. Szkoła przygotowuje do podjęcia studiów na kierunkach związanych z grafiką komputerową, multimediami, techniką filmową i telewizyjną, reklamą itp.

- inne informacje w zakładce – Technikum Poligraficzne – Opis