PO WER strona

Lubisz robić zdjęcia? Realizujesz inspirujące projekty edukacyjne? Uchwyć w kadrze najciekawsze działania, weź udział w konkursie selfie+ i wygraj cenne nagrody.

selfi

 

Selfie+ to ogólnopolski konkurs fotograficzny. Jego celem jest promocja i wyróżnienie najciekawszych zdjęć prezentujących działania projektowe w ramach programów: Erasmus+ i PO WER.

W konkursie udział mogą wziąć instytucje, które zrealizowały lub realizują projekty edukacyjne w ramach wymienionych wyżej programów oraz chcą pochwalić się swoimi sukcesami.

Czy konkursowe zdjęcie musi być typowym selfie? Niekoniecznie. To w jaki sposób zostanie wykonana fotografia zależy tylko i wyłącznie od inwencji twórczej autora. Najważniejsze, aby zdjęcie było dowodem na to, że uczestnicy projektu angażowali się w ciekawe działania, rozwijali swoje umiejętności, a dodatkowo świetnie się przy tym bawili.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić interesującą fotografię przedstawiające działania projektowe, dodać krótki opis (do 500 znaków) i opublikować swoje prace na stronie www.selfieplus.frse.org.pl. Fotografie można zamieszczać od 24 kwietnia do 30 września br. Lista laureatów zostanie opublikowana 31 października 2017 r. na stronie www.selfieplus.frse.org.pl.

W konkursie można wygrać aparaty cyfrowe, kamery, tablety lub projektory.

Regulamin konkursu Selfie

Zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o kontakt z p. Anną Rożak


 

 

Zapraszamy do śledzenia bieżących relacji ze stażu w Sevilli https://www.facebook.com/loschemicos/

Tuż przed wyjazdem na staże do Sewilli

22 lutego 2017 specjalistka ds. programów CEiPM OHP Bydgoszcz – p. Marzena Mierzwińska przeprowadziła warsztaty dla uczniów  Zespołu Szkół Chemicznych przygotowujących się do europejskich staży zawodowych.

Spotkanie z młodzieżą uczestnicząca w programie „Mobilności zawodowe – ku lepszej przyszłości” ukazywało różne sposoby rozwiązywania trudnych sytuacji. W trakcie warsztatów omówiono sytuacje wymagające szybkiego podejmowania decyzji oraz kreatywnej postawy. Zaproponowane ćwiczenia pozwoliły zrozumieć mechanizm budowania zespołu i rozwiązywania trudnych sytuacji w oparciu o mocne strony poszczególnych członków grupy. Zadania umożliwiły uczniom rozpoznanie predyspozycji zawodowych i planowanie własnych dalszych ścieżek edukacyjno-zawodowych w oparciu o własne zasoby. W trakcie zajęć portal OHP „dokariery.pl” posłużył jako baza informacji i wiedzy, mogącej przydać się młodym ludziom w trudnych sytuacjach.

Zajęcia zintegrowały uczniów z różnych klas, którzy dwa dni po warsztatach rozpoczynają dwutygodniowe staże zawodowe w Sewilli w Hiszpanii, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie spotkania młodzież uzyskała aktualne wiadomości z zakresu usług świadczonych przez bydgoskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży.

Staże są realizowane w ramach projektu systemowego

Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego

realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

DSC01798 DSC01809 DSC01807

Opowiedz nam o plusach swojego wyjazdu z Erasmusa+

Beneficjentów Projektu „Praktycznie umiem wszystko” realizowanego w ramach programu ERASMUS+ zachęcamy do zapoznania się z informacją i udziału w konkursie.

Z okazji 30-lecia programu Erasmus (obecnie Erasmus+) chcielibyśmy poznać Twoje najlepsze wspomnienia związane z udziałem w tym programie. Może Erasmus+ pomógł Ci wejść na ścieżkę zawodową albo spotkać kogoś, kto Cię zainspirował?

Tell us the + of your Erasmus+!

Kto może wziąć udział w konkursie? Każdy, kto w ostatnich 30 latach studiował, odbywał staż, wyjechał na wymianę młodzieży lub do pracy wolontariackiej, uczestniczył w szkoleniu dla nauczycieli, osób pracujących z młodzieżą albo trenerów sportowych czy też w jakikolwiek inny sposób brał udział w programie Erasmus albo Erasmus+.

Do 15 kwietnia prześlij zdjęcie lub nagranie wideo mówiące o tym, co dobrego przyniósł Ci program Erasmus+ . Dołącz do niego tekst (około 100 słów) podsumowujący Twoje doświadczenia. Bądź kreatywny!

Dodatkowych informacji udziela Koordynator Projektu – p. Ewa Sikora

plusKE 2

 

 

Zrzut ekranu 2016-10-24 o 10.02.27

Formularz aplikacyjny PO WER

regulamin rekrutacji PO WER