Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dzień Ochrony Danych Osobowych

27.01.2019Anna Różak

  Przypadające co roku 28 stycznia święto zostało ustanowione dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Jednocześnie zwraca on uwagę nas wszystkich na kwestie związane z prawem do prywatności, co jest szczególnie ważne w dobie postępu technologicznego i rozwoju gospodarki opartej na […]

więcej
Twoje dane – twoja sprawa IX edycja programu

Twoje dane – twoja sprawa IX edycja programu

29.10.2018Anna Różak

W tym roku szkolnym już po raz trzeci nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu  Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”  organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w skrócie UODO. Jest to  inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli. W bieżącej edycji do programu przystąpiło 335 placówek z całego kraju. Działania w programie realizowane będą od […]

więcej
Wyróżnienie w konkursie na zakończenie tegorocznej edycji programu GIODO

Wyróżnienie w konkursie na zakończenie tegorocznej edycji programu GIODO

10.06.2018Anna Różak

Na stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania nagród w konkursie organizowanym podczas tegorocznej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jak zawsze celem konkursu było propagowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu danych osobowych i prawa do prywatności. Tegoroczne hasło konkursu to „ Mój pierwszy telefon” . Wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły Weronika Rutkowska […]

więcej
„Mój pierwszy telefon – ochrona prywatności w sieci” – konkurs dla uczniów

„Mój pierwszy telefon – ochrona prywatności w sieci” – konkurs dla uczniów

07.04.2018Anna Różak

Już po raz kolejny Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprasza uczniów szkół objętych VIII edycją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych – inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”, do udziału w konkursie. Celem konkursu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę stosowania zasad ochrony danych osobowych podczas codziennego używania telefonu. […]

więcej