Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dzień Ochrony Danych Osobowych

27.01.2019Anna Różak

 

Przypadające co roku 28 stycznia święto zostało ustanowione dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Jednocześnie zwraca on uwagę nas wszystkich na kwestie związane z prawem do prywatności, co jest szczególnie ważne w dobie postępu technologicznego i rozwoju gospodarki opartej na danych.

Mam zaszczyt i przyjemność przekazać Państwu  list od  dr Edyty Bielak -Jomaa, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych skierowany do wszystkich uczestników IX edycji Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” wraz z linkiem do przemówienia Pani Prezes, które specjalnie dla Państwa zostało nagrane z okazji XIII Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Link do wypowiedzi Prezes UODO, dr Edyty Bielak-Jomaa:  https://youtu.be/g-I84rgkxrU

 

Zrzut ekranu 2019-01-27 o 17.32.24 Zrzut ekranu 2019-01-27 o 17.32.42


powrót do poprzedniej strony