Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy  w Zespole Szkół Chemicznych,  realizacja projektu  w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

Uwaga! Dnia 5 czerwca alert smogowy w Zespole Szkół Chemicznych, realizacja projektu w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego

07.06.2017Anna Różak

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca 2017 roku,
w Zespole Szkół Chemicznych odbyła się I Konferencja Naukowa
„Wpływ zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego na jakość życia
w naszym mieście” w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego
„W zdrowym powietrzu – zdrowy duch”.
Uczestnicy Konferencji, młodzież naszej szkoły i przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, mieli możliwość aktywnego udziału w dyskusji, szukając rozwiązania problemu, który pojawił się w tym roku na pierwszych stronach gazet („Smog zagraża również nam. Wysokie stężenie szkodliwych pyłów nad Bydgoszczą…” Express Bydgoski 9.01.2017) i jednocześnie odpowiadając na pytanie: jak możemy zapobiec zagrożeniu? W rozwiązaniu problemu pomogły wystąpienia specjalistów: pani Aleksandry Kowalskiej, zastępcy dyrektora Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy, pana Marka Błaszka, pracownika dydaktycznego Stowarzyszenia Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz nauczycielki Zespołu Szkół Chemicznych dr inż. Anetty Macherzyńskiej.
Konferencję zakończyła część warsztatowa na terenie Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura. W kosmicznym krajobrazie XXI wieku przekonaliśmy się, że energię można pozyskiwać ekologicznie z odpadów, które niezagospodarowane są kolejnym zagrożeniem współczesnego świata.
Dziękujemy za aktywny udział w Konferencji – organizatorzy.

P1090607P1090538 P1090550P1090622 P1090695


powrót do poprzedniej strony