Akcja promocyjna „CZYTAJ.PL”

Akcja promocyjna „CZYTAJ.PL”

07.11.2018Anna Różak

Od czwartku 7 listopada możesz przyłączyć się do akcji promocyjnej „CZYTAJ.PL”:
– zapoznaj się z jej regulaminem http://akcja.czytajpl.pl/regulamin.html,
– pobierz aplikację Woblink ,
– znajdź w szkole Kubę – ambasadora akcji – ubranego w koszulkę akcji,
– zeskanuj z koszulki Kuby kod QR.
… i do końca listopada możesz za darmo przeczytać lub odsłuchać 12 bestsellerów. Oto, co organizatorzy piszą o swoim pomyśle:
W 2018 roku akcja jest obecna aż w 25 miastach Polski, a także w 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, czy wreszcie pierwszy tom kultowych „Zwiadowców” Johna Flanagana. Już po raz drugi w ramach akcji „Upoluj swoją książkę”, organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki, plakaty akcji, umożliwiające bezpłatny dostęp do bestsellerowych e-booków i audiobooków, trafią także do 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Wykaz książek umieszczony jest tutaj http://akcja.czytajpl.pl/index.html#akcja.

zdj 1


powrót do poprzedniej strony