Mostiverse

Mostiverse

12.06.2018Anna Różak

Print

W niedzielę 10 czerwca otwarci na nowe doświadczenia stawiliśmy się w hostelu ”Poddasze”. Miejsce to zaskoczyło nas przytulnym wnętrzem i urzekającym klimatem. By dodać mu charakteru udekorowaliśmy je balonami w barwach narodowych uczestników projektu. Chcąc godnie przyjąć gości z Drezna przygotowaliśmy powitalną kolację. Do pierwszego spotkania doszło na dworcu Bydgoszcz Główna. Z nieśmiałością, ale i zaciekawieniem podjęliśmy rozmowy i tak w miłej atmosferze przeszliśmy do miejsca zakwaterowania.
Wspólny wieczór upłynął na zabawach zapoznawczych, dzięki którym przełamaliśmy pierwsze lody i nawiązaliśmy nowe znajomości. Atrakcją pierwszego dnia był „wieczór kulturowy”, podczas którego zaprezentowane zostały narodowe produkty. Niektóre z nich wywołały sporo emocji, np.: oscypek, ogórki kiszone, grzyby w occie czy buraczki. Jednak wszystkim najbardziej smakowały słodkości, zarówno te z Niemiec jak i z Polski.
Ciekawym i pożytecznym doświadczeniem okazało się ćwiczenie językowe polegające na określeniu w języku niemieckim i polskim nazw wybranych przedmiotów znajdujących się wokół nas. Świetnie się przy tym bawiliśmy.
Pomimo zmęczenia integracja trwała do późnych godzin wieczornych.

_MG_4333 _MG_4450 _MG_4570 _MG_4592

 


powrót do poprzedniej strony