Gdzie szukać pracy?

Gdzie szukać pracy?

24.02.2018Anna Różak

to-reach-2697951_960_720 (1)

Gdzie szukać pracy? Jakie strony i narzędzia pomogą w znalezieniu pracy. Przedstawiamy listę przydatnych linków, aplikacji i ciekawych blogów.
• Chcesz znaleźć lub zmienić pracę?
• Która wyszukiwarka pracy pokaże Ci najatrakcyjniejsze oferty dla Ciebie?
• Gdzie znaleźć oferty pracy za granicą albo pracy tymczasowej?
• Zastanawiasz się, ile możesz zarobić?
• Chcesz otrzymywać więcej ofert pracy od rekruterów?
• Czy są przydatne narzędzia lub aplikacje, które pomogą mi znaleźć pracę?
Serwisy społecznościowe:
Na Goldenline nie tylko zbudujesz swoją sieć kontaktów biznesowych, ale także skorzystasz z wyszukiwarki ofert pracy. Możesz dodatkowo sprawdzić opinie o pracodawcach oraz znaleźć aktualne raporty dotyczące płac. Sprawdź koniecznie przed rozmową kwalifikacyjną.
LinkedIn to absolutna podstawa. Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy, stań się widoczny dla pracodawcy, zakładając (uaktualniając) profil w tym serwisie. Niezależnie od tego czy jesteś studentem i szukasz praktyki, czy Twój staż pracy wynosi 10 lat. Na LinkedIn znajdziesz też oferty pracy – również te niepublikowane w innych serwisach.
Wyszukiwarki ofert pracy:
http://www.pracuj.pl/
https://www.gumtree.pl/s-oferty-pracy/v1c8p1
http://gazetapraca.pl/
https://www.infopraca.pl
http://pl.jobrapido.com/
http://www.gowork.pl/
http://jooble.com.pl/
http://www.praca.pl/
https://praca.money.pl/
http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy
http://praca.gratka.pl/
http://www.careerjet.pl/
http://www.monsterpolska.pl/
http://www.kariera.pl/
http://www.jober.pl/
http://www.jobs.pl/
http://www.adzuna.pl/
http://pracatobie.pl/
http://neuvoo.pl/pl
http://www.mediacv.pl
https://praca.trovit.pl
http://www.jobkralle.pl/
http://praca.owi.pl
Narzędzia, które pomogą Ci znaleźć pracę

Ile razy zdarzyło Ci się zastanawiać, czy pracodawca otrzymał Twoje CV? Przecież Twoja aplikacja idealnie pasowała, ale nigdy nie otrzymałeś odpowiedzi…Dzięki YesWare dowiesz się, czy Twoje CV nie trafiło do kosza, spamu albo po prostu się nie zgubiło. Aplikacja pozwoli Ci sprawdzić, czy Twoja wiadomość dotarła do adresata. To darmowe narzędzie potrafi nawet więcej! Dowiesz się, czy pracodawca pobrał Twoje CV i list motywacyjny.

Kiedy piszesz CV i list motywacyjny, na pewno uważasz na literówki. Błędy w CV robią naprawdę złe wrażenie i mogą przekreślić Twoją aplikację. LanguageTool pomoże Ci szybko sprawdzić Twoje dokumenty. Dlaczego jest lepsze niż korekta w Wordzie lub innych edytorach? Znajduje błędy w składni zdania.

Znasz Jobscan? Wklej swoje CV oraz ofertę pracy, na którą aplikujesz. Aplikacja porówna, na ile CV jest dopasowane do rekrutacji! Efekt może Cię zaskoczyć! Często okażę się, że zapomniałeś dodać kluczowe dla danego pracodawcy osiągnięcia albo umiejętności. Niestety Jobscan działa tylko w języku angielskim.

Zamień plik .doc na .pdf. Dlaczego warto wysyłać CV w pdf. zamiast edytowalnym pliku pisaliśmy w artykule 24 błędy w CV, przez które nie dostajesz pracy. Dzięki temu prostemu narzędziu, szybko zamienisz CV i list na pliki .pdf.

Na about.me możesz stworzyć swoją internetową wizytówkę. Dodasz krótki opis oraz linki do bloga, strony www, swojego portfolio oraz innych powiązanych z Tobą serwisów. Ciekawa opcja dla osób pracujących w branży kreatywnej.

Agregatory ofert pracy (strony, na których znajdziesz oferty z kilku serwisów):

Praca.WP.pl – ponad 100 tysięcy ofert pracy z całej Polski.

Indeed – dodaj swoje CV i aplikuj na niemal 30 tys. stanowisk z każdego urządzenia.

Adzuna – wyszukiwarka skupiająca oferty pracy z takich portali jak jobs.pl, gratka.pl, Monster Polska, Go Work.pl, praca.pl, infopraca. Na tę chwilę znajdziesz tutaj ponad 187 tysięcy ofert, a także blog z praktycznymi poradami dotyczącymi poszukiwania pracy.

Ciekawe blogi, które pokażą Ci jak szukać pracy.

Liczy się Wynik – nie wiesz, jak zmotywować się do pracy bądź jej poszukiwań? Masz wrażenie, że czas Ci ucieka? Stosując rady Bartka Popiela na pewno zwiększysz swoją produktywność w życiu prywatnym i zawodowym.

Tajemnice kariery – dlaczego pisanie dobrych CV i listów motywacyjnych pomaga w zauważeniu własnych mocnych stron? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź na blogu Andrzeja Zielińskiego.

Blog – Akademia Rekrutacji – były headhunter pokaże Ci, na czym najbardziej zależy pracodawcom oraz jak możesz wpasować się w ich oczekiwania.

Wykorzystano materiały ze strony: https://interviewme.pl/blog


powrót do poprzedniej strony