Podwójny sukces uczennic Chemika!

Podwójny sukces uczennic Chemika!

08.01.2018Anna Różak

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Izabela Bilicka i Anna Mizielska z klasy 3 technika analityka zajęły odpowiednio I i II miejsce w etapie rejonowym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

W ramach programu „W ZDROWYM CIELE – ZDROWA KREW” 15 grudnia 2017 roku na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się etap rejonowy olimpiady organizowanej corocznie przez Polski Czerwony Krzyż. W konkursie tym wzięli udział laureaci etapów szkolnych organizowanych w listopadzie 2017 roku. Warunkiem koniecznym uczestnictwa było przeprowadzenie projektu społecznego promującego aktywny styl życia. Nasze uczennice 1 grudnia 2017 roku z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS przeprowadziły akcję prozdrowotną połączoną z wydarzeniem sportowym, w których zachęcały swoich kolegów i koleżanki do aktywności fizycznej. Była zatem prezentacja multimedialna poruszająca problematykę HIV/AIDS, pogadanka na temat specyfiki choroby oraz przejście do sali gimnastycznej, gdzie na przygotowanych wcześniej stanowiskach zachęcano do ćwiczeń sportowych wszystkie obecne na prelekcji osoby.

Przed uczennicami kolejne wyzwanie, gdyż już 15 marca br. będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym olimpiady. Wcześniej jednak ponownie wraz z opiekunem – panią Justyną Buczyńską – przeprowadzą akcję promującą zdrowy styl życia, o czym na pewno całą społeczność szkolną poinformujemy J

Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

DSC00011DSC_5480.NEFDSC_5467.NEFDSC00053DSC00137

 


powrót do poprzedniej strony