„Akcja – kwalifikacja” w bardzo słodkim wydaniu…

„Akcja – kwalifikacja” w bardzo słodkim wydaniu…

28.11.2017Anna Różak

Spółka Nordzucker prowadzi w Polsce działalność w dwu cukrowniach:
w Opalenicy i Chełmży. W ramach projektu „Akcja – kwalifikacja” grupa uczniów z klasy IIa oraz IIIo w piątek, 24 listopada 2017, zwiedziła Cukrownię w Chełmży. Pod czujnym okiem pani Aleksandry Pacholec i pani Magdaleny Ciesielskiej, przeszliśmy niemal cały „szlak” produkcyjny, począwszy od buraka cukrowego, poprzez dyfuzję, zatężanie i wirowanie, na pakowaniu gotowego produktu skończywszy. Dowiedzieliśmy się, jak przygotowuje się buraki do rozdrabniania, jak w procesie ługowania powstaje sok rzadki, na jakiej zasadzie działają baterie wyparne, w jaki sposób przyspieszyć proces krystalizacji cukru i na czym polega jego rafinacja. Złożyliśmy też krótką wizytę w laboratorium, gdzie prowadzi się kontrolę jakości na każdym z etapów produkcji. Poznaliśmy podstawy systemu bezpieczeństwa zdrowotnego produktu HACCP oraz założenia systemu zarządzania jakością według normy ISO 22000:9005. Ciekawe okazały się rozwiązania technologiczne, które pozwoliły na znaczne ograniczenie zużycia energii i wody w procesie produkcyjnym.
Na zakończenie wizyty Gospodarze przygotowali słodki poczęstunek,
a uczniowie zweryfikowali swoją nowo nabytą wiedzę na temat produkcji cukru
w quizie – oczywiście ze słodkimi nagrodami. Jako że „cukier krzepi”, młodzież mogła też wykazać się sprawnością fizyczną w konkursie rzutu kostką cukru do celu….
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i ciekawą lekcję technologii.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Notatka i zdjęcia
Danuta Bielińska


powrót do poprzedniej strony