Żelazowa Wola i Nadarzyn. 20 X 2017 r.

Żelazowa Wola i Nadarzyn. 20 X 2017 r.

28.10.2017Roman Starzyk

World Travel Show – jedno miejsce, wiele pasji. Turyści i fotografowie na targach w Nadarzynie.

20 października 2017 roku klasa 3T Technikum Obsługi Turystycznej oraz klasa 2F Technikum Fotochemicznego uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Show 2017 w Nadarzynie koło Warszawy.

Pierwszym etapem wycieczki była Żelazowa Wola gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię życia naszego wielkiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Poznali że pasja powinna towarzyszyć każdemu człowiekowi by mógł się rozwijać. Następnie była okazja do pleneru fotograficznego po parku w jesiennych barwach. Fotografia krajobrazowa z wykorzystaniem sztafażu, to główny temat tych zdjęć. Z dobrych fotograficznych rad korzystali również uczniowie z kierunku turystycznego.

Po tak owocnie spędzonym czasie młodzież przejechała z Nadarzyna do Ptak Warsaw Expo na Międzynarodowe Targi Turystyczne.

Turyści mieli doskonałą okazję, aby zapoznać się z najnowszą ofertą biur podróży i touroperatorów, wszystkich polskich i zagranicznych regionów, gestorów bazy noclegowej, przewoźników, portali internetowych oraz wydawnictw turystycznych. Uczniowie spotkali znanych obieżyświatów: Wojciecha Cejrowskiego i Aleksandra Dobę. Dodatkową atrakcją World Travel Show była gala laureatów plebiscytu 7 Nowych Cudów Polski. Ważnym wydarzeniem w ramach targów był Festiwal Kultur Azji, który stanowił przegląd oferty turystycznej i kulturalnej niezwykle interesującego, a wciąż nieodkrytego przez Polaków kontynentu.

W czasie trwania targów funkcjonowała Strefa Wiedzy Olympusa prezentująca nowości w sferze fotograficznej rejestracji obrazu. Była okazja do spotkania z zawodowcami mającymi ogromne doświadczenie w fotografowaniu      i posługiwaniu się sprzętem. Można było zapoznać się z technologią pracy w podstawowym dla fotografa programie do „wywoływania” i porządkowania zdjęć LIGHTROOM (prowadzący Jakub Kaźmierczyk). Młodzież uczestniczyła w wykładzie „Jak fotografować niedźwiedzie z 0,5 m i przeżyć” (prowadzący Marcin Dobas) oraz poznała prawdę o możliwościach dużych i małych cyfrowych aparatów fotograficznych oraz niezbędnym sprzętem w podróży na spotkaniu z Panem Jakubem Kaźmierczykiem. Firma OLYMPUS przygotowała nie tylko ekspozycję nowoczesnego sprzętu, najlżejszych w klasie aparatów bez lustra i obiektywów ale również wypożyczalnię sprzętu oraz dwie fotograficzne wystawy. Pierwsza to fotograficzna relacja z wyprawy Marcina Dobasa na Kamczatkę, a druga to pokłosie wystawy konkursu „Olympus i World Travel Show”. Własne wystawy i prezentacje multimedialne można było oglądać również na stoiskach prezentujących kraje, hotele i organizacje turystyczne. Był to pokaz nowoczesnej technologii, ekonomii i reklamy.

Zbudowano dwa studia fotograficzne w których można było wykonać sobie wspaniałe selfie na moście brooklińskim i przy Chińskim Murze.

W hali F dedykowanej sportom wodnym w basenach zbudowanych specjalnie na tę okazję była możliwość przetestowania sprzętu i obudów do fotografii podwodnej (fotopodwodna.pl i Ticada).

Z perełek techniki i nowych technologii można było zobaczyć stoisko DJI. To drony wyposażone w rewelacyjne kamery zdolne filmować w rozdzielczości 4K oraz aparaty z ultraszybkim klatkażem, co umożliwia pokazanie Świata z niekonwencjonalnej strony i wysokości.

Na targach funkcjonowało również studio telewizji targowej w którym można było podejrzeć jak pracują telewizyjni dziennikarze i jak realizuje się program TV, a gościem targów był dziennikarz Pan Bartłomiej Bartylak, jeden z najpopularniejszych prezenterów pogody w TVN. Opowiadał o pracy dziennikarskiej i o miejscach gdzie realizował telewizyjne programy.

Gdyby turystycznych wrażeń było mało, Salon Camper & Caravan i Warszawski Salon Jachtowy pozwalały poznać rozwiązania dla turystyki caravaningowej oraz wodnej i posłużyły za niekonwencjonalny plan zdjęciowy.

wDSC09606 wDSC09613 wDSC09634 wDSC09635 wDSC09652 wDSC09654 wDSC09672 wDSC09675 wDSC09677 wDSC09679 wDSC09701 wDSC09717 wDSC09728 wDSC09743 wDSC09744

 

 

 

 


powrót do poprzedniej strony