Podsumowanie VII edycji programu edukacyjnego GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa”

Podsumowanie VII edycji programu edukacyjnego GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa”

29.10.2017Anna Różak

W roku szkolnym 2016/2017 w programie edukacyjnym dla szkół z zakresu ochrony danych osobowych uczestniczyło 235 placówek oraz niemal 40 tys. uczniów. Przeszkolonych zaś zostało blisko 4 tysiące nauczycieli.
W  Zespole Szkół Chemicznych w ramach realizacji programu wzięło udział 366 uczniów z 17 oddziałow klasowych. Lekcje i inne akcje propagujące wiedzę  o tym jak chronić swoje dane  przeprowadziło łącznie 20 nauczycieli na 105 godzinach lekcyjnych. Najcześciej o ochronie danych osobowych rozmawiano na zajęciach z wychowawcą, zajęciach z pedagogiem,  języku polskim , języku angielskim i  niemieckim.  Dużo czasu poświecono również zasadom bezpiecznego poruszania się w Sieci Internet na zajęciach z informatyki. Na zajęciach zawodowych młodzież projektowała  ulotki informacyjne, plakaty i animacje. Powstał film ukazujący zagrożenia zawierania wirtualnych znajomości poprzez korzystanie z portali społecznościowych.  Praca i zaangażowanie nauczycieli w promocje programu  została zwieńczona sukcesem w konkursie ogólnopolskim organizowanego przez GIODO na najlepsze opowiadanie pt ” Jak ja i moja rodzina chronimy dane osobowe”. Opowiadanie  uczennicy  z klasy 2 F Gabrieli Zalewskiej ,  zajęło 3  miejsce  w konkursie.

12552


powrót do poprzedniej strony