Ogólnopolski Tydzień  Kariery w Zespole Szkół Chemicznych

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Zespole Szkół Chemicznych

02.11.2015Mateusz Dembek

Eventy turystyczne

Dnia  21. października  2015  roku  odbyły  się  warsztaty  turystyczne  pt „Event marketingu” dla  klas  2T,  2OT,  3T  i  4T.  Prowadził  je  pan  Paweł Włodarczyk właściciel agencji konsultingowej, certyfikowany trener biznesu oraz  twórca dwóch cyklicznych imprez  odbywających  się  co tydzień w Bydgoszczy.
Zajęcia składały się z dwóch części:
Część pierwsza dotyczyła zapoznania uczniów z zagadnieniami marketingu oraz rolą niestandardowych działań marketingowych. Prowadzący omówił szkielet planowania imprezy oraz wspomniał co powinno znależć się na materiałach promocyjnych.
Część warsztowa  dotyczyła przygotowania  szkieletu imprezy turystycznej  przez młodzież. Zajęcia wzbudziły duże zaintersowanie wśród młodzieży.

DSC_0055 DSC_0006Fot. Daria Lewandowska

BOSKIE CV 

W piątek 23 października 2015, specjalista ds. programów bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Marzena Mierzwińska przeprowadziła zajęcia metodą warsztatową „Boskie CV”. Udział w warsztach wzięły następujące klasy  2Pb,  2Pa i 3F. Uczniowie wyżej wymienionych klas dowiedzieli się w jaki sposób przygotować idealny życiorys, dokonywali analizy i weryfikacji dostarczanych danych oraz publicznie argumentowali własne zdanie. Potwierdzali również przydatność pozyskanych informacji lub podważali ich znaczenie. Zastanawiali się nad formą życiorysu zawodowego oraz nad informacjami, które miałyby  wzbudź zaintersowanie wśród potencjalnych  pracodawców. Warsztaty oparte były na dotychczasowym doświadczeniu uczestników w zakresie wkraczania na rynek pracy, jak również specjalistycznej wiedzy osoby prowadzącej zajęcia.

SC_0059 SC_0069 SC_0032

Fot. Agata Dudek


powrót do poprzedniej strony