Uczenie się przez całe życie

Uczenie się przez całe życie

21.10.2013admin

W dniach od 25-27 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Chemicznych odbyło się spotkanie w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie” pt. „Wypróbowanie podstaw wspieranego przez DG Kształcenie i Kultura projektu dla rozwijania ECVET „CREDCHEM” w praktyce roboczej, w instytucjach kształceniowych zorientowanych na chemię”.


Spotkanie składało się z dwóch zasadniczych części:

  1. Konferencji nt. „Kompetencje zawodowe technika analityka w kontekście wymagań rynku pracy” z udziałem Gości z: TU Dresden Fakultät Erziehungswissenschaften Institut für Berufspädagogik und Berufliche Didaktiken Berufliche Fachrichtung Labor- und Prozesstechnik und Didaktik der Chemie, Oczyszczalni Ścieków – Kapuściska, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz nauczycieli chemii i chemicznych przedmiotów zawodowych ZSCh.
  2. Wypróbowaniu zadania projektowego: „Otrzymywanie i oczyszczanie kwasu acetylo- salicylowego”, obserwowanego przez Gości z TU Dresden. Zadanie realizowali uczniowie klasy 2 Technikum Chemicznego.

Podczas pobytu partnerki z Niemiec miały okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Bydgoszczy a także muzeum: „Wodociągów w Wieży ciśnień” oraz „Mydła i historii brudu”. Dodatkowo integrującym niemiecko-polskim przedsięwzięciem było lepienie pierogów a następnie ich konsumpcja w Restauracji „Kujavia”. 

1 2 3 4 5 6 7 8


powrót do poprzedniej strony